Капризуля Левеня. Моя казкотерапія

77.- грн
Издательство: Кенгуру, Ранок
Язык: Украинский
Год издания: 2019
Страниц: 24
Переплет: Твердый
Формат: 165х235 мм
Голосов пока нет

Аннотация:

Казкотерапія у дії ????????????
Поради психолога та ігрове заняття, яке допоможе закріпити вивчене????

Книга "Капризуля-левеня" з серії "Моя казкотерапія".

Герой цієї казки був справжнім неслухом і бешкетником! Він постійно вередував, комизився й не слухавані батьків, ані друзів. Одного разу його тато і мама вирішили провчити малюка, продемонструвавши наочно, як погано, коли тебе зовсім не слухають і не звертають увагу на твої прохання. Малюк усе зрозумів та пообіцяв, що більше ніколи не буде таким неслухняним.

Казка навчає малюка слухатися батьків, бути чемним та доброзичливим у спілкуванні, на прикладі головного героя допомагає зрозуміти важливі речі.

Якщо ви помітили, що ваш малюк часто вередує, відмовляється виконувати прохання старших чи свариться з однолітками, прочитайте йому цю казку іпоставте кілька запитань:
– Чи гарно, на твою думку, поводилося левенятко?
– Які зауваження ти б йому зробив?
– Як левенятко спілкувалося з батьками?
– Чому мама левиця й тато лев були такі засмучені?
– Як левенятко гралося з друзями?
– Чи подобалось дітлахам гратися з левеням? Чому?
– Як увечері поводилися мама й тато левенятка?
– Як ти вважаєш, чому вони так учинили?
– Що зрозуміло левенятко перед сном?
– Як ти гадаєш, чи буде левенятко слухатись наступного дня?

Допоможіть малюку зробити такі висновки:
• Вередувати та бешкетувати не годиться, тому що це засмучує інших і шкодить самому.
• Із чемними діточками спілкуватися набагато приємніше.
• У тих, хто не вередує і добре поводиться, багато друзів.
• Маму й тата потрібно слухатись, тому що вони люблять своїх дітей, завжди про них дбають і бажають малюкам лише добра.
• Ми всі різні, і кожному подобається щось інше, але веселіше і цікавіше разом гратися, ніж вередувати.

Ігрове заняття «Капризуля - левеня»

Щоб закріпити зроблені висновки і через творчість задіяти асоціації та почуття, запропонуйте малюку створити власну історію про капризулю, використовуючи іграшки. Вам знадобляться іграшкові набори (звірі, птахи, ляльки — за бажанням дитини).

Запропонуйте малюку вибрати з наявних іграшкових наборів іграшки-замінники для кожного члена сім’ї. Щоб наблизитись до внутрішнього світу дитини та розкрити її творчий потенціал, слід дозволити їйобирати іграшки самостійно, без підказок та коментарів. Попросіть її пояснити, чому саме ця обрана іграшка схожа на маму, ця — на тата, а ця — на самого малюка.
З
а потреби можна створити на столі декорації для імітації вашої оселі чи окремої кімнати (це може бути дитяча кімната чи вітальня — те місце, де дитина проводить найбільше часу).Попросіть дитину дібрати необхідні предмети самостійно: іграшкові диван, крісла, стіл, телевізор тощо. Так вона обере те, що має для неї найбільше значення, а ви про це дізнаєтесь.
Коли все буде на своїх місцях і герої обрані, запитайте в дитини, яку роль гратиме вона, а яка дістанеться вам.

Програйте з малюком три ситуаційні історії:
1. Діагностична історія. Грайте відповідно до розподілу ролей, займаючи пасивну позицію, даючи дитині змогу проявити себе. Важливо, кому дістанеться роль капризулі — дитина обере її для себе чи запропонує вам. З огляду на виховний момент необхідно, щоб історія закінчилася позитивно — висновком про те, що вередувати не можна.

2. Корекційна історія. Грайте відповідно до розподілу ролей, обравши для себе роль капризулі та створюючи ситуації вередування, які нещодавно виникали в поведінці дитини. Надавайте дитині можливості впоратися з вередливістю вашого героя та попросіть наприкінці дати вам поради, як слід правильно поводитися.

3. Історія для закріплення. Грайте відповідно до розподілу ролей, знову займаючи пасивну позицію та даючи дитині змогу проявити себе. Спостерігайте за тим, яким чином розвиватиметься сюжет історії. Важливо закінчити історію висновком про те, що вередувати не можна.

На завершення необхідно підбити підсумки та попросити малюка розповісти комусь із рідних про капризулю левенятка та його поведінку,розказати про те, як вдалося подолати погані звички.

Обов’язково хваліть та заохочуйте дитину, надихайте її, спонукайте до належних висновків!

Оставьте свой отзыв

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.